Koncerty rodin s předáním ocenění Hvězda roku

Každým rokem na podzim, bývá to v listopadu, se setkáváme na zcela výjimečném, slavnostním, pro někoho možná ojedinělém večeru, na večeru plném zářivých hvězd a krásných rodinných uskupení, na Koncertě rodin, kde bývají nejúspěšnější děti daného roku oceněny titulem Hvězda roku.

Tento večer pořádáme ve spolupráci s Odborem kultury Města Třešť zpravidla v sále místního Kina Máj, který necháme ozvučit profesionálními zvukaři. Pořádáme ho od roku 2011, tehdy to bylo ještě bez vyhlášení cen Hvězda roku, a od roku 2012 jsme tento koncert posunuli na prestižnější úroveň, jsou zde předány z rukou zástupců našeho města – pana starosty Ing. Vladislava Hynka a paní místostarostky Ing. Evy Požárové -ceny Hvězda roku.

Tento večer je pro děti, které dokázaly něco víc než ostatní, něco výjimečného a také pro rodiny, které nejenže doma prožívají ty krásné chvíle s hudbou, kdy si společně zahrají, zazpívají, ale navíc se o svoje potěšení z muzicírování podělí s námi a veřejností. Tento koncert je velmi slavnostní a přitom velmi rodinný, neboť se zde spojí nádherné umění vystupujících rodin a umění dětí, které v našem městě v daném roce dokázaly něco obdivuhodného. Na titul Hvězda roku bývají také nominováni a jsou oceňováni žáci naší školy, kteří byli úspěšní v krajských kolech soutěže vyhlášené MŠMT v předchozím školním roce.

Koncertní vystoupení rodin je vždy ve spolupráci s našimi pedagogy, kteří svým žákům a jejich rodičům a příbuzným pomáhají se secvičováním skladeb. Některé rodiny jsou již ale na takové úrovni, že si program připravují samy. Jejich vystoupení si pak nezadají s profesionálními výkony a my jsme moc rádi, že rodiče s námi spolupracují i touto uměleckou formou.

Menu