18. – 19. 11. 2019 – Soustředění PO

Pomalu se již stává tradicí soustředění pěveckého oddělení naší školy v penzionu Dyje v Panenské Rozsíčce. Toto soustředění pořádáme vždy na podzim, kdy se naši zpěváčci připravují na různá vánoční a předvánoční vystoupení, kdy jich je v tomto nádherném čase opravdu hodně. Letos jsme do nedaleké Panenské Rozsíčky vyrazili v pondělí 18. listopadu a přenocovali do úterka 19. listopadu 2019. V místním penzionu jsme se sešli už brzo ráno, po osmé hodině – i s napečenými buchtičkami od maminek – a hned jsme se pustili do práce. Paní učitelka Hana Němcová s dětmi pěveckého oddělení zahájila ráno poctivým rozezpíváním a hned po té děti nacvičovaly jednu vánoční písničku za druhou. V poledne jsme si s dětmi uvařili výborný oběd, sekanou s bramborami, a jako obvykle jsme šli na procházku do nedalekého lesíka, kde je kouzelný rybníček s lekníny. Po příjemné procházce se děti opět učily písničky na naše nadcházející vystoupení. Večer děti k večeři upekly toasty – i tento večerní chod se již stává tradicí – neboť děti mají sýrovo-salámové toasty rády a rády je také připravují. Po večeři jsme si ještě krátce zazpívali a uložili se k spánku. Druhý den jsme si ráno opět pochutnali na maminčiných buchtičkách a nacvičené vánoční písničky jsme si vyzkoušeli tak, jak je děti budou zpívat na vystoupení. A jaká vystoupení naše děti čekaly? 29. listopadu 2019 v Lukách nad Jihlavou při rozsvícení vánočního stromu, 1. prosince 2019 v Třešti na Zahájení Adventu, ve středu 11. prosince a v pátek 15. prosince 2019 na našich školních vánočních koncertech a 13. prosince 2019 ne Vánočním koncertě ve Studené. Děkujeme Unii rodičů při ZUŠ Třešť za financování ubytování v Panenské Rozsíčce.