19. 1. 2018 – Ples Města Třešť a ZUŠ Třešť

Dne 19. ledna 2018 se uskutečnil již devátý ročník společného plesu s Městem Třešť v Kulturním domě v Třešti. Tentokrát se nesl v duchu První republiky a tomuto tématu se také přizpůsobili naši pedagogové s žáci se svým programem.

Žáci tanečního oboru pod vedením paní učitelky Miroslavy Svobodníkové tentokrát připravili skladbu z období První republiky, a to slavnou píseň Slunečnice, kterou všichni známe především z ještě černobílého filmu Hotel Modrá hvězda. Skladbu složili Stanislav Emanuel Nováček a Josef Gruss. Tančili: Eliášová Dora, Simotová Julie, Kartáková Veronika, Stoklasová Tereza, Kodysová Markéta, Straková Amálie, Komínová Vendula, Štůsková Simona, Neumanová Jolana, Tůmová Barbora, Novotný Matyáš, Vejvodová Rozálie, Příhodová Nikol a Zamazalová Tereza. Naše tanečníky doprovodil Jazzband ZUŠ, který řídil Mgr. Antonín Vidlák. Jazzband hrál ve složení – Pavla Požárová, Michal Tesař, Marcela Kadlecová, Martin Beneš, Martin Požár, Štumarová Klára a zpívala Veronika Vostálová – jako host, ta se učí zpěvu ve třídě paní učitelky Hany Němcové. Volný taneční program s panem starostou a paní místostarostkou zahájil Jazzband dětskou volenkou, při kterém vyzvali své blízké naši malí tanečníci a tanečnice. Druhý taneční vstup nacvičily starší tanečnice. Choreografii na známý Bugatti step Jaroslava Ježka zatančily Kartáková Kristýna, Stoklasová Barbora, Makovičková Kamila, Vidláková Anna Prášková Veronika a Zachová Johana. Tak jako tradičně, se o výzdobu prostor našeho společného  plesu a o výrobu kostýmů slunečnic postarali žáci výtvarného oboru pod vedením paní učitelky Eriky Houserové. Ve foyer KD navodili atmosféru Kavárny Rebublika instalací dobového nábytku a výtvarnými dekoracemi, která zde v minulých letech bývala v místě současné prodejny Drogerie Teta. K tanci a poslechu dále hrála kapela Tahimel z Chotýšan. Ples se krásně vydařil, tombola byla bohatá a občerstvení výborné. Návštěvníci se vydrželi bavit až do ranních hodin.

Večerem provázela slovem paní ředitelka Lenka Brázdová. Děkujeme všem zúčastněným žákům za skvělou reprezentaci a jejich učitelům za přípravu krásných čísel v programu.

Děkujeme také za bezchybnou spolupráci a skvělé zázemí na společném Plese paní místostarostce Evě Požárové a zaměstnancům Města Třešť: paní Romaně Šťastné, paní Marii Korešové, dámám z IC Mgr. Kateřině Sommerové a Barboře Koutné a panu Ladislavu Nešporovi z Kulturního domu.

Menu