19.12.2021 – Vánoční koncerty v Kině Máj

Přestože se v době, kdy jsme připravovali náš tradiční velký vánoční koncert, epidemiologická situace zhoršovala, celkově se rušili velké akce a některé ZUŠky koncerty také zrušili, my jsme stále přemýšleli, jak to vymyslet, aby práci, kterou naši žáci udělali, mohli také předvést před Vámi rodiči. Spočítali jsme účinkující žáky a došli jsme na číslo 110. Dále jsme předpokládali, že kino bude – tak jako v minulých letech – plné diváků, včetně přístavků. Pro tuto dobu jsme nechtěli, aby bylo tolik lidí pohromadě, a tak jsme se rozhodli tedy z jednoho velkého koncertu udělat tři malé, čímž jsme zamezili velkému srocování lidí a hlavně dali možnost našim žáčkům vystoupit a předvést své umění. Mezi koncerty jsme nechali půl hodinky času, aby se diváci stihli vyměnit, a navíc jsme je požádali, aby odcházeli vedlejším vchodem od jeviště.

Ve 14:30 jsme tedy odstartovali první koncert, kde se hned v úvodu představil žesťový soubor pana učitele Petra Vohosky, DiS., poté pěvecký sbor paní učitelky Hany Němcové, DiS., dále její komorní soubor a dívky paní učitelky Miluše Havlíkové svoji hrou na elektronické klávesové nástroje doprovodily žákyně tanečního oboru paní učitelky Miroslavy Lefnerové hned ve dvou skladbách. Další koncert jsme měli naplánovaný od 15:45, kdy už jsme měli připravené jeviště pro akordeonový soubor ZUŠ Třešť a Telč – Měchband, který řídí paní učitelka Jitka Svobodová a paní ředitelka Lenka Meister. Po té si zahrál v duu na klarinet pan učitel Mgr. Antonín Vidlák se svým žákem, hru na klavír předvedla žákyně paní učitelky Marie Bazalové, DiS. V souborové hře se představili žákyně na flétny, které vyučuje pan učitel Jaroslav Šimánek a také smyčcový soubor pod vedením paní učitelky Bc. Kláry Kalčíkové, DiS. Zazpívali si také v triu nejmladší žáčci paní učitelky Hany Němcové, DiS., a o úvod a závěr se postarali její starší žáci, kteří svým zpěvem otevřeli a zase uzavřeli i koncert poslední, který byl naplánovaný na 17:00. Na tomto posledním koncertě se představili žáci kytarového oddělení paní učitelky Bc. Martiny Tesařové, a to hned ve dvou číslech. Nejdříve zahrál celý soubor a po té starší dívky v triu na elektronické kytary. Své první vystoupení si také užili žáci nově otevřeného literárně-dramatického oboru pod vedením paní učitelky MgA. Pavly Houdkové. Připravili si celkem čtyři básničky, které divadelně zpracovali, a jejich vystoupení bylo opravdu výborné! Na tomto koncertě se také představili žáci klavírního oddělení paní učitelky BcA. Katrin Dvořákové, kteří také svoji hrou doprovodili žákyně tanečního oboru paní učitelky Miroslavy Lefnerové. Ještě než jsme se rozloučili opět s žáky pěveckého oddělení, poslechli jsme si sólové vystoupení na saxofon žačky pana učitele Mgr. Antonína Vidláka, který svoji žákyni doprovodil hrou na klavír.

Návštěvníci našich koncertů dostali programy s vánočními obrázky, které pro ně připravili žáci výtvarného oboru paní učitelky Bc. Eriky Houserové a BcA. Michaely Krčkové. Podklad na promítání připravila paní učitelka Bc. Erika Houserová a my děkujeme zaměstnanci Města Třeště panu Pavlu Brychtovi za jeho promítání.

Tento koncert jsme uspořádali ve spolupráci s odborem kultury Města Třeště, děkujeme za spolupráci.

Menu