7. 12. 2023 Zájezd do Prahy

Naprosto úžasný byl pro nás čtvrtek 7. prosince 2023, kdy jsme naši žákům zorganizovali zájezd do Prahy. Nejdříve jsme navštívili Stavovské divadlo, kde jsme shlédli krásnou vánoční hru s klasickými zpěvy Loutkáček. Byl to příběh o loutkovém divadle, o řezbáři a jeho loutce, která obživla a začala tropit podivné věci. Ukradla řezbářově dcerce Týně srdce, protože je to prý úplně zbytečná věc, a vyrazila s ní z šera řezbářské dílny do velkého světa… V divadle jsme měli vstupenky hned do prvních řad, odkud jsme krásně viděli místo, kde při dirigování stával samotný Wolfgang Amadeus Mozart. Toto místo je označené zlatou cihličkou. Po představení jsme již vánoční Prahou přes Staroměstské náměstí a řeku Vltavu přešli do Senátu Parlamentu ČR, kde jsme si užili prohlídku těchto úchvatných historických prostor, která nechal zbudovat Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna. Po prohlídce se dětem věnoval předseda Senátu pan Miloš Vystrčil, který s nimi vedl velice příjemnou debatu. Opět musíme zkonstatovat, že naše děti jsou velice ukázněné a zvídavé. Byl to s nimi báječný výlet! Zájezd financovala – jen s malým příspěvkem rodičů – Unie při ZUŠ Třešť. Děkujeme!