7. 6. 2023 – Slavnostní zakončení akademického roku 2022/2023 studentů Akademie umění a kultury v Třešti

Středeční podvečer 7. června 2023 byl slavnostní pro naše studenty Akademie umění a kultury v Třešti, kdy společně zakončili akademický rok 2022/2023 v kině Máj Třešť. V úvodu večera zahráli téměř všichni studenti hudebního oboru na své nástroje, často za doprovodu svých lektorů, po té přišli na řadu patroni naší Akademie. Paní Marie Kopečná nás bohužel již opustila, děkujeme jí za její podporu, práci a laskavé srdce. Další patron – emeritní biskup plzeňský pan František Radkovský – má k nám dalekou cestu a proto nám pro tento večer zaslal svoji zdravici, kterou si všichni naši studenti vyslechli. Třetí patron – herec Horáckého divadla Jihlava a zároveň lektor LDO Milan Šindelář – nás opět poctil krásnými slovy. V další části večera jsme zhlédli filmy, které pro nás připravili studenti výtvarného oboru a tanečního oboru. Ve filmu výtvarného oboru jsme zhlédli výtvarné práce našich akademiků a dámy tanečního oboru pro nás natočily své taneční vystoupení z koupaliště Malvíny Třešť. Dále se prezentoval náš literárně-dramatický obor částí pohádky O veliké řepě. Po předávání postupových listů studentům Akademie z rukou naší paní místostarostky Evy Požárové jsme si všichni mohli prohlédnout obrazy studentek výtvarného oboru, které svá díla nainstalovaly do vstupních prostor kina Máj. Musíme smeknout před všemi studenty naší Akademie, neboť byla výborná jejich hudební vystoupení, úžasné výtvarné práce, skvělé taneční vystoupení a velmi vtipná a kouzelná pohádka studentů LDO. Gratulujeme jim a zástupcům našeho města děkujeme za podporu a spolupráci.