10. dubna 2024 – Exkurze pro žáky klavírního oddělení do výrobního závodu C. Bechstein Europe s.r.o., Hradec Králové

Středa 10. dubna byla výjimečným dnem pro naše žáky klavírního oddělení, kteří spolu se svými pedagožkami Miluší Havlíkovou, Katrin Dvořákovou a Marií Bazalovou navštívili továrnu C. Bechstein – manufakturu na výrobu klavírů a pianin v Hradci Králové. Byli jsme svědky vzniku těchto nádherných nástrojů od počátku až po konečné ladění a zabalení na cestu k zákazníkovi. Viděli jsme neskutečně precizní práci, z 80% ruční. Prošli jsme celou výrobu, nakoukli jsme pod šikovné ruce všech, kteří se podílejí na výrobě a kompletaci. Díky skvělému odbornému komentáři pana Vladimíra Profouse, vedoucího Pianocentra, jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí nejen o klavírech, ale i o historii a současnosti firmy. Po více jak hodinové exkurzi si naši malí i větší klavíristé mohli zahrát své skladbičky na úplně nové vystavené nástroje nejvyšší kvality. Po společném focení před budovou firmy s krásným logem jsme se vraceli domů s nevšedními zážitky :-). Děkujeme Unii rodičů, která nám zaplatila dopravu autobusem našeho téměř dvorního pana řidiče Pavla Hefera (autobusová doprava H-BUS).