19. března 2024 – Festival TDJ, představení žáků LDO, hry Pipi Dlouhá punčocha a Černobylské dívky

Hned za dva dny po pohádce studentů Akademie jsme v rámci Třešťského divadelního jara měli možnost uvést dvě divadelní představení našeho literárně-dramatického oboru pod vedením paní učitelky Pavly Houdkové. Obě hry se opravdu povedly, dětem gratulujeme k výkonům. První byla hra Pipi Dlouhá punčocha. V této hře naše malé herce hudebně doprovodily žačky z naší spřátelené ZUŠ Telč Marijana Pavlíková a Gabriela Svobodová se svou paní učitelkou Milenou Svobodovou. Za jejich pomoc a skvělý podkres atmosféry hry děkujeme! Druhou hrou nastudovanou našimi staršími divadelníky byly Černobylské dívky. Z našeho pohledu žáci dokázali opravdu věrohodně nastínit ponurou a stísněnou náladu ve společnosti totalitního režimu, umocněné tragédií výbuchu v Černobylu. Obě hry, jak veselá Pipi, tak vážná a hluboká témata Černobylských dívek, publikum opravdu zaujaly a žáky diváci odměnili dlouhým potleskem. Na závěrečném večeru, který se konal 23. března v KD Třešť, získali žáci od poroty Zvláštní ocenění za obě představení. Děkujeme paní učitelce za nastudování obou her.