24. 1. 2020 – Ples Města Třešť a ZUŠ Třešť

Krásný večer a noc jsme zažili v pátek 24. ledna 2020, kdy jsme společně s Odborem kultury Města Třeště uspořádali společný ples. Tak jako všechny plesy, i ten letošní měl téma, nesl se v nějakém duchu. Letos to bylo téma „na vlnách“. Když se řekne „na vlnách“, někdo si představí rozbouřené moře a jeho úchvatné vlny, někdo romantickou pramici, na které pluje se svoji láskou po klidných vlnách řeky, někdo zase hřejivou šálu své babičky, kterou mu upletla z měkoučké vlny, někdo si představí, jak mu krásně hraje na vlnách jeho oblíbené rádio a někdo po celodenní úmorné práci vidí třeba jen vlnitý plech. My jsme nechali zcela na našich hostech, jaké vlny si na našem plese užijí. Mohli se zakousnout do vlnek pod lodičkou nebo ovečky z perníku, mohli vidět modré vlny ve světelné výzdobě na stolech a nebo si mohli zasoutěžit s otázkou na téma vlnitý plech. Nejen, že měli vlny všude kolem sebe v jakékoliv podobě, ale také žáci našeho tanečního oboru tančili v úvodu plesu na vlnách skladby Na krásném modrém Dunaji Johanna Strausse, ti starší v pozdějších hodinách na rozbouřených vlnách s Piráty z Karibiku Hanse Zimmera. Naše žáky, jako na každý ples, připravila naše paní učitelka Miroslava Lefnerová, která taneční obor na naší škole vyučuje. V úvodu plesu na vlnách jazzových standardů hráli žáci Jazzbandu ZUŠ Třešť, který řídí pan učitel Mgr. Antonín Vidlák. Vrcholem našeho plesu bylo taneční vystoupení vítězů taneční soutěže STARDANCE 2018, herce Jiřího Dvořáka a tanečnice Lenky Nory Návorkové. Jiřího Dvořáka známe jako vynikajícího herce, který vystudoval JAMU, působí v několika divadlech, za ně bych jmenovala Divadlo na Vinohradech, z nepřeberného množství rolí, které ztvárnil, bychom vybrali role jistě charakternější a náročnější, než tu, která nejvíce utkvěla v paměti většině z nás, a to roli charismatického čerta Uriáše z pohádek Anděl Páně. Stejně jako výbornými hereckými kvalitami, oplývá také výrazným pohybovým nadáním, o čemž nás přesvědčil právě v taneční soutěži STARDANCE 2018, kde zvítězil se svou krásnou taneční partnerkou, čtyřnásobnou mistryní české republiky v latinsko-amerických tancích v mládežnické kategorii a finalistkou mistroství české republiky v kategorii dospělých, Lenkou Norou Návorkovou. Nejenže jejich tance byly překrásné, ale byl to velmi milý pár, s kterým jsme se mohli s našimi žáky vyfotografovat. Po celý večer k tanci a poslechu hrála taneční kapela Blueband. Na plese se podíleli nejen žáci hudebního a tanečního oboru naší školy, ale také žáci výtvarného oboru, kteří vytvořili se svoji paní učitelkou Bc. Erikou Houserovou ozdoby na stůl a na jeviště – modré vlnité dekorace. Připravili také vlnitý koutek, který hosté využili k fotografování. Na plese samozřejmě nechybělo ani pohoštění, a tak věříme, že právě všechny „vlny“ udržely tanečníky na plese až do ranních hodin.