31. 5. 2022 – Zájezd do Brna

Snaha paní učitelky Miroslavy Lefnerové o to, aby našim „školním“ dětem bylo umožněno zhlédnout představení baletu Popelka, se podařila a dne 31.5.2022 jsme mohli vyjet s Unií rodičů do Brna na prima výlet. Jak je naším dobrým zvykem, když už jsme vyjeli na baletní představení, přidali jsme ještě jeden bod programu, a tím byla návštěva brněnského podzemí –  Labyrintu pod Zelným trhem. Skvělí průvodci udrželi pozornost i těch nejmenších po celou dobu výkladu a podzemí jsme opustili přesně v místě trhů, kde děti obsadily okamžitě stánek se zmrzlinou. Po krátkém odpočinku na Zelném trhu jsme se přemístili do Janáčkova divadla, kde jsme se mohli ještě pokochat nádhernou architekturou původního Mahenova divadla, kde se balet odehrával. Starší žáky jsme usadili do lóží a menší děti jsme měli pohromadě ve velké čelní lóži. Už jen zážitek z výšky, z které děti mohly sledovat balet, byl krásný. Představení bylo nádherné a jsme si jistí, že pro děti mělo velký přínos. Naživo měly možnost sledovat, jak tančí profesionální baletky. O úspěšnosti představení svědčí i fakt, že je na dlouhou dobu dopředu vyprodané. Musíme naše děti pochválit, protože byly příkladně hodné a i nám vytvořily báječnou atmosféru celé akce. Děkujeme Unii rodičů, že postupným vybíráním vstupného za výkony našich žáků vždy nastřádají dostatek financí, aby bylo možné žáky „vyvézt“ do některého z velkých měst na profesionální divadlo nebo balet či výstavu. Zážitky jsou pak zpřístupněné i dětem, které nemají možnost na takový výlet jet se svými rodiči. Věříme, že se žákům zájezd líbil a už nyní přemýšlíme a vybíráme, jaké zážitky jim přichystáme příště.