8. 10. 2019 – Zájezd studentů Akademie umění a kultury v Třešti do Prahy

Studentky výtvarného oboru se dne 8. 10. 2019 vydaly do Prahy navštívit výstavu Francouzských impresionistů, která byla naistalována v Paláci Kinských na Staroměstském náměstí. Mistrovská díla ze sbírky Ordrupgaaard jsou zastoupena díly velikánů francouzského impresionismu Clauda Moneta, Edgara Degase, Augusta Renoira, Camilla Pissarra, Paula Gauguina a dalších. Nadšence pro tento výtvarný styl obrazy naprosto uchvátily a troufám si říci, že my se k těmto obdivovatelům řadíme. Po uměleckém zážitku jsme se jely pokochat krásou botanické zahrady v Tróji. Nádherný skleník Fata Morgana byl sice momentálně bez motýlů, ale i přesto bohatý na exotické rostliny a dřeviny. Prohlídku venkovních expozic botanické zahrady jsme zakončily velice příjemným posezením ve vinotéce sv. Kláry s úžasným výhledem do zahrad Trójského zámku. Počasí nám sice nepřálo, ale dobrou náladu nám to vzít v žádném případě nemohlo. Byl to náš první společný výlet a za všechny účastníky doufám, že se brzy opět vydáme za poznáním.

Bc. Erika Houserová