8. října 2023 – O perníkové chaloupce a nebo Jenom jako!

Premiéru pohádky O perníkové chaloupce a nebo Jenom jako! jsme si užili v podání studentů Akademie umění a kultury v Třešti v neděli 8. října v rámci Víkendu s DS Karla Čapka Třešť v Kulturním domě Třešť. Ve čtvrtek v dopoledních hodinách studenti hráli generální zkoušku pro žáky 3. tříd ZŠ Třešť, kde se náramně bavily děti a v neděli 8. října se pak bavili i ti dospělí! Pohádka je nastudována v režii lektora a patrona naší Akademie – herce Horáckého divadla Jihlava Milana Šindeláře a jeho rukopis je zde opravdu znát! Pohádka je nejen velmi vtipně podaná, ale také výchovně! Pro nás dospělé byla velmi vtipná poznámka hajného, který potkal děti v lese, když děti utíkaly z perníkové chaloupky. Ty v pohádce hajného pozdravily a ten se tomu podivil: „děti, vy umíte zdravit?“ Pro nás za tyto výchovné přesahy hry velké díky, protože se stále na chodbách školy potýkáme s tím, že děti nezdraví a ač jim to stále připomínáme, pozdravů od dětí se dočkáme málokdy. Takže velké díky všem studentům Akademie a obrovský dík panu Milanu Šindelářovi, který pohádku nejen skvěle zrežíroval, ale především myslel na výchovu dětí, kterým se navíc pohádka líbila! Žáčci 3. tříd byli úžasné publikum! Díky také zaměstnancům Kulturního domu Třešť za technickou spolupráci.