26. ledna 2024 – Ples Města Třešť a ZUŠ Třešť

Květinový večer a noc jsme prožili v pátek 26. ledna 2024, kdy jsme po čtyřech letech společně s Městem Třešť opět pořádali Ples Města Třešť a ZUŠ Třešť. A proč „květinový“? Protože „květinový bál“ bylo téma letošního roku. Můžeme se ohlédnout i pár let zpět, kdy se téma našeho plesu měnilo – jednou to byl Prvorepublikový ples, pak Lednová noc, Kouzelný ples nebo Benátský karneval. Protože téma letošního plesu byl „květinový“, měli jsme květiny kam jsme se jen podívali. Květy jsme vyzdobili stoly, na kterých měli hosté květinovou soutěžní otázku, dále jsme měli připravené květinové koutky, které všichni mohli využít k fotografování a zapojili se také žáci našeho výtvarného oboru, kteří s paní učitelkou Erikou Houserovou vyzdobili sál obrovskými květy a také vyrobili pro návštěvníky voňavá květinová mýdla. Program našeho plesu byl bohatý. Úvodní půlhodinu hrál Jazzband ZUŠ Třešť, který řídí pan učitel Antonín Vidlák. V jejich podání jsme si mohli poslechnout například píseň Jaroslava Kopáčka Jezdím bez nehod, Autumn Leaves Josepha Kosmy, V mý hlavě mi slunce lítá Pavla Trnavského, Řeku lásky Jaroslava Wykrenta. Naši žáci nejen výborně hráli, ale také si své písně provázeli mluveným slovem. Po jejich vystoupením jsme s panem starostou Vladislavem Hynkem a paní místostarostkou Evou Požárovou se všemi přítomnými hosty zahájili dvanáctý ples slavnostním přípitkem, po kterém jsme pozvali žákyně tanečního oboru, které měly svůj taneční vstup. A jak jinak, než na téma našeho plesu – na píseň Rozvíjej se poupátko, kterou úžasně nazpívala Iveta Bartošová tančily jedny z nejmladších dívek, oblečeny v klasickém baletním oděvu a celé růžové. Byl jich plný sál, bylo jich 21! A asi nemusím psát, že vypadaly nádherně, něžně a jejich vystoupení se jim výborně povedlo! Hned po jejich tanečku následovala dětská volenka, kterou zahájila naše „poupátka“ společně s panem starostou a paní místostarostkou. V půl desáté večer měla další taneční vstup starší děvčata tanečního oboru, a to na píseň Emila Františka Buriana Chlupatý kaktus. I starší žákyně vypadaly skvěle, jejich úžasné cípaté zelené sukně opravdu připomínaly kaktus. Tanec pojaly s nadšením a vesele, byla tedy radost se na ně dívat. Oba vstupy připravila naše paní učitelka tanečního oboru Miroslava Lefnerová. Po tomto tanečním vstupu přijeli hosté z Prahy – Petra Peterová, Genny Ciatti a Bořek Slezáček, kteří zazpívali písně u muzikálu Děti ráje. V průběhu celého večera k tanci a poslech hrála kapela THM. Měli jsme také připravenou bohatou tombolu a spoustu občerstvení, tak věříme, že si všichni přítomní náš ples užili!